Enver Ağabey, çok sevdiği hocası ile yan yana

Önizle
Eyüp Sultan Mezarlığı'nda, hocası ve kayınpederi, büyük İslam âlimi Hüseyin Hilmi Işık'ın yanına defnedilen Enver Ağabey'i ziyaret eden sevenleri, Kur'an-ı kerim okudu; dualar etti. 

Türkiye'nin birçok şehrinden gelenlerin yanı sıra Türkmenistan, Habeşistan, Bosna, Kosova, Almanya, Sudan, Kazakistan, Hindistan ve Irak gibi ülkelerden ziyaretçiler de vardı. Misafirler, izdihamı önlemek için onarlı gruplar hâlinde kabristana alındı.

Cuma akşamı Hakk'ın rahmetine kavuşan Türkiye'nin ve İhlas Holding ailesinin "Enver Ağabey"i Enver Ören'i sevenleri dün de yalnız bırakmadı. Önceki gün Eyüp Sultan Camii'nden on binler tarafından son yolculuğuna uğurlanan Enver Ağabey'in Eyüp'teki kabri gün boyu ziyaretçilerle dolup taştı. Eyüp Sultan Mezarlığı'nda, Kaşgâri Dergahı'nın hemen yanı başındaki aile kabristanında, hocası ve kayınpederi, büyük İslam âlimi Hüseyin Hilmi Efendi'nin (kuddisesirruh) yanına defnedilen Enver Ağabey'i ziyaret eden sevenleri, Kur'an-ı kerim ve dualar okudu. Türkiye'nin birçok ilinden kabre koşan ziyaretçiler arasında, Türkmenistan, Habeşistan, Bosna Hersek, Kosova, Almanya, Sudan, Kazakistan, Hindistan ve Irak gibi birçok ülkeden gelenler de vardı.


ÇİÇEKLERLE DONATILDI
Ziyaretlerde herhangi bir izdiham olmaması için misafirler, kabristana 10'arlı gruplar halinde alındı. Dün kabristandaki çalışmalar da devam etti. Enver Ağabey'in kabri, çiçeklerle bezendi.


VEDA FOTOĞRAFI
Enver Ağabey, İslam büyüklerinin ve dostlarının kabirlerini sık sık ziyaret ederdi. Bu hüzünlü kare de Enver Ağabey'in bu ziyaretler sırasında çekilen fotoğraflarından biri..

Önceki Yazımız
Sonraki Yazımız

Editör işleri:

Sitemizdeki yazılar Ehli Sünnet alimlerinin kitaplarından aynen alınmıştır. Sitemizdeki tüm yazılar kaynak belirtilerek ve hiç bir değişikliğe uğramadan aynen alınmak şartı ile yayınlanabilir. Dualarınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.